Правила вибору взуття для дітей


Як правильно підібрати взуття для дітей, як визначити розмір та розмірна сітка дитячого взуття.
Розмірна сітка дитячого взуття
При визначенні розміру дитячого взуття Ви можете орієнтуватися по таблиці.
Вибирай дитяче взуття правильно!

Модель взуття (черевики, сандалі, мокасини, чобітки) вибирати Вам. Цей вибір залежить від пори року і місцевості, де Ви будете гуляти з малюком. Але до якості будь-якої обраної моделі вимоги суворі! Щоб забезпечити правильний розвиток і роботу стопи малюка, взуття повинно:

1. Бути завелике, а саме - довше стопи приблизно на шість-вісім міліметрів. Перевіряється це просто: якщо подати ніжку дитини вперед, то між п'ятою і задником повинен проходити ваш мізинець. Враховуйте повноту ноги, і підйом, взуття повинне одягатися без труднощів.

2. Мати високий широкий носок. Ніяких звужених шкарпеток типу «човники»! Усередині черевичка має бути достатньо місця для пальчиків малюка, щоб рухливість суглобів не була обмежена.

3. Підошву мати легку, гнучку і з хорошим рельєфом. Така підошва не обмежує рухливість суглобів і роботу м'язів.

4. Мати відповідну висоту каблука: для маленьких дітей - приблизно до п'яти міліметрів, для старших - максимум три з половиною сантиметри.

5. Купувати взуття на виріст теж не варто - це некомфортно і навіть може зашкодити розвитку дитини.

Навесні і восени дитині знадобиться не одна пара взуття. Для прогулянок в суху погоду відмінно підійдуть легкі получеревіки. Але якщо на вулиці волого, просто необхідні черевички або чобітки з високою підошвою і водонепроникним верхом. Адже малюкам подобається топати по калюжах і мокрій землі, а не акуратно ступати по чистих доріжках. Для дуже брудних днів вибирайте гумові чобітки, але пам'ятайте, що довго гуляти в них не можна.

Влітку найкраще ніжки малюка будуть відчувати себе в легких і зручних сандаликах. Вибирайте спортивні моделі на липучках для хлопчиків і веселі яскраві моделі з квіточками і картинками для дівчат.

Взуття у спадок

Ортопеди попереджають: дітям не можна ні купувати, ні передавати у спадок ношене взуття. Це може несприятливо позначитися на формуванні ходи і привести до м'язових розладів у дитини. У малюка стопа тільки формується і приймає індивідуальну форму, а ношене взуття зберігає контури попереднього господаря. Не економте на дитячому взутті, адже від нього залежить здоров'я і розвиток улюблених ніжок вашої крихітки.